petak, 10.09.2010
Lider Press naslovnica
postavi kao početnu

NOVI BROJ 258.



Posebni prilog 258.

 

 

 

Anketa

Što mislite o MMF-ovu mogućem dolasku u Hrvatsku?

Newsletter

Vaš E-Mail:

Format:

 
Pošalji

 

 

TRŽIŠTE KAPITALA

Luka Miličić, predsjednik Uprave Dalekovoda
Luka Miličić, predsjednik Uprave Dalekovoda

Komercijalni zapisi Dalekovoda na tržištu su vrlo atraktivni

Dalekovod d.d. Zagreb izdao je drugu tranšu komercijalnih zapisa u iznosu 75 milijuna kuna s dospijećem 364 dana koja će biti uvrštena u Redovito tržište Zagrebačke burze pod oznakom DLKV-M-803A u srijedu, 17. siječnja 2007. godine

   Agent izdanja i Dealer Programa je Privredna banka Zagreb. Potražnja za drugom tranšom komercijalnih zapisa Dalekovoda znatno je nadmašila ponuđeni iznos čime je, kao i kod izdanja prve tranše u siječnju 2006. g., potvrđena atraktivnost komercijalnih zapisa Dalekovoda na tržištu. Dalekovod već u ovom trenutku ima, na temelju ugovorenih poslova za prodaju opreme i investicijskih radova, osiguranog posla za gotovo cijelu 2007. godinu.

Pored nedavno sklopljena dva značajna ugovora s Elektroprivredom HZ HB u iznosu 18 milijuna eura i Hrvatskim željeznicama u iznosu 500 milijuna kuna za istaknuti je da je Dalekovod na međunarodnom javnom natječaju za izgradnju 400 kV dalekovoda Tirana-Podgorica financiranog preko njemačke banke KFW u skladu s uvjetima Ugovora o financijskoj suradnji između Vlada Republike Njemačke i Albanije dao najpovoljniju ponudu te se očekuje dobivanje “Obavijesti o dodjeli Ugovora” ukupne vrijednosti 43 milijuna eura.

U drugoj polovici 2006. godine Dalekovod se uspješno prekvalificirao na međunarodnom javnom natječaju za izgradnju 500 kV dalekovoda Agadyr Yukgres u Kazakhstanu. Postaje snažne naznake da je Društvo uspješno prošlo drugu fazu međunarodnog natječaja te se uskoro očekuje dobivanje tendera ukupne vrijednosti posla 82 milijuna dolara. Investitori u komercijalne zapise Dalekovoda su investicijski fondovi s 72,0% i banke s 28,0%. Prihod ostvaren od izdavanja komercijalnih zapisa Dalekovod će koristiti za refinanciranje postojećih kratkoročnih kreditnih obveza ta za financiranje tekućeg poslovanja odnosno potreba u radnom kapitalu.

U posljednjih petnaest mjeseci tržište komercijalnih zapisa je izrazito aktivno kako po iznosima izdanih tranši tako i po broju novih izdavatelja. Trenutno su, uz dvije tranše Dalekovoda u optjecaju po dvije tranše Atlantske plovidbe, Belišća, Ingre, Magme, M San Grupe i PBZ Card-a, te po jedna tranša Dukata, Medike, Jadranke, "Jadran"-Galenskog laboratorija, i Oktal Pharme u ukupnom iznosu 787 milijuna kuna od čega je PBZ aranžirao 93,7%. Nakon Dalekovoda u sljedećim tjednima očekujemo izdanja novih tranši komercijalnih zapisa Atlantske plovidbe, JGL-a, Rijeka prometa i Magme.

16.1.2007 13:45

Komentari

Da biste komentirali članak, morate se prijaviti ili otvoriti korisnički račun
 
CROBEX1905,97 bod.0,31%
CROBEX101007,08 bod.0,55%
TOP 5 RAST
EXPD-R-A497,00 kn24,25%
INDG-R-A419,90 kn11,65%
KMKA-R-A200,00 kn11,11%
AGMM-R-A1000,50 kn9,95%
LRH-R-A2550,00 kn7,14%
TOP 5 PAD
PLAG-R-A1357,00 kn-9,53%
SNHO-R-A218,00 kn-9,13%
MIV-R-A2600,00 kn-7,14%
TNPL-R-A1400,00 kn-6,04%
MGMA-R-A52,00 kn-5,45%
Avidus Grupa d.o.o.

LIDEROVI RJEČNICI